Sultani Turnuvası 2018


Turnuva Kuralları

Sultani Turnuva maçları sırasında doğabilecek anlaşmazlıkları önlemek amacıyla hazırlanan kurallar şu şekildedir:

   · GSL-Veteran ve Mezunlarımızın haftasonu oynadığı maçlar için yapılacak değişiklikler dışında çok elzem bir durum olmadığı sürece(sakatlık, cenaze vb.) açıklanan maç saatleri kesinlikle değiştirilmeyecektir.
   · Maçlar, 25'er dakikalık iki devre halinde oynanacaktır. Sadece final maçı 30'ar dakikadan iki devreli olacaktır
   · Açıklanan maç saatlerine riayet etmek turnuva programını ve lisede okuyan kardeşlerimizin antrenman düzenini bozmamak açısından çok önemlidir.
   · Maçlar 6'şar kişiden oynanacaktır. Maç sırasında her takımın sınırsız yedek bulundurma ve değiştirme hakkı vardır. Bir kere oyundan çıkan oyuncu tekrar maça dahil olabilir.
   · Taçlar ayakla atılacaktır. Taç atışları kimseye değmeden kaleye girerse gol olarak değer kazanmayacak, top diğer takıma geçecektir.
   · Serbest atışlarda baraj mesafesi 2 metredir.
   · Gruptan çıkacak takımları belirlerken; puan eşitliği durumunda kendi aralarında oynanan maçlara bakılacak; puan eşitliği ve birbirlerine üstünlük sağlayamamaları durumunda ise bu takımlar genel averaja göre dizileceklerdir, bu gibi durumlarda genel averaj hesaplanırken takımlardan birinin hükmen galibiyeti olduğu takdirde; o takıma karşı elde edilen averaj, hiçbir takım için dikkate alınmaz. Eşitliğin yine bozulmaması durumunda fazla gol atan takım üst tura çıkacaktır. Şayet eşitlik yine de bozulmuyorsa iki takım arasında baraj maçı organize edilecektir.
   · Grup maçlarında takımlardan birinin sahaya çıkmaması ya da çekilmesi durumunda o grubun en farklı skoru çekilen ya da sahaya çıkmayan takım aleyhine yazılacaktır.
   · Eleme maçları sırasında normal sürede eşitlik bozulmazsa, 5’er dakikalık 2 uzatma devresi oynanacak, yeniden eşitliğin bozulmaması durumunda, her takım 5 tane penaltı atacaktır ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışlarına geçilecektir.
   · Kaleciler geri pasları elle tutamayacaklardır.
   · Takımlar kendilerinden daha küçük devrelerden oyuncu oynatamazlar. Bir oyuncu, bir turnuvada en fazla bir takımda oynayabilir.
   · Maç başlangıç saatinden 15 dakika sonra sahaya çıkmayan takım hükmen mağlup sayılır. Eğer 2 takım da bu süre içinde sahaya çıkmazsa maç oynanmış sayılır ve 2 takıma da puan verilmez.

    - Grup maçları sonunda ilk 3 sırayı alan takımların direkt, 4. ve 5. sırayı alan takımlardan birinin çapraz eşleşme sonucu yer alacağı son 16 eşleşmeleri şu şekilde olacaktır:

A1 vs. B4 / A5

A2 vs. B3

B2 vs. A3

B1 vs. A4 / A5

C1 vs. D4 / C5

C2 vs. D3

D1 vs. C4 / D5

D2 vs. C3

   · Son 16 turundan sonraki turnuva statüsü için tıklayın.
   Galatasaraylılar Derneği Yönetim KuruluAna Sayfa • Turnuva Kuralları • Statü • 2018 • 2017 • 2016 • 2015 • 2014 • 2013 • Turnuva Tarihi